Sykefraværet på enhet for tekniske tjenester – som omfatter vei, FDV bygg, renhold, prosjekt og VAR (vann, avløp og renovasjon) – har gått jevnt nedover de siste årene og har begynt å stabilisere seg. Nå ligger fraværet på 4,1 %, noe som er svært lavt sammenlignet med resten av landet.
Lavere enn både landsgjennomsnittet og kommunal sektor
Til sammenligning viser tall fra Statistisk sentralbyrå at sykefraværet for alle norske arbeidstakere lå på 6,8 % for 2024.
I kommunal sektor er fraværet ofte enda høyere – gjerne 8–10 % i flere tjenesteområder, spesielt innenfor renhold og andre driftsfunksjoner.
Dermed ligger Teknisk sektor i Sør‑Varanger kommune godt under både nasjonalt snitt og sektorsnitt.
Hvorfor går tallene ned?
Enhetsleder ved tekniske tjenester Tommy Salmi Nilsen sier følgende om de positive tallene:
«Det viktigste tiltaket man kan gjøre for å holde sykefraværet nede, er å skape en arbeidsplass folk trives på. Man må ikke glemme de gode samtalene og latteren i all drift og fag som ellers gjennomsyrer enheten. Nummer to er å gi ansvar til de ansatte. På teknisk prøver vi å løse oppgavene på lavest mulig nivå. Min erfaring er at dette skaper økt motivasjon og eierskap, det fører til en mer robust organisasjon som igjen øker effektiviteten.
I 2025 utførte byggdrifterne (vaktmestere) ca. 1300 arbeidsordrer. Dette er kun det som er registrert. I tillegg kommer alle ordinære oppgaver som snørydding og strøing, samt rutineoppgaver på byggene. Dette vitner om motiverte ansatte. Motiverte ansatte vil jobbe».
Et positivt eksempel for resten av kommunen
Mange kommuner sliter med høyt sykefravær, og nasjonale tall viser at særlig kommunale tjenester ofte ligger betydelig over landsgjennomsnittet. At Teknisk sektor i Sør‑Varanger klarer å holde fraværet så lavt over tid, viser at målrettet arbeid fungerer.
«Selv om teknisk de siste årene har hatt et jevnt lavt sykefravær, kan det endres fort. Vi er en liten enhet. Det skal kun noen få langtidssykemeldinger til før tallene snur, så det er ikke alt man kan styre. Derimot tror jeg arbeidsrelatert fravær og korttidsfravær vil fortsette å være lavt. Når det er sagt er det nok et potensialet å få et enda lavere sykefravær. Selv om vi er fornøyd med 4%, jobber vi videre med trivsel på jobb. Vi jager ikke prosent, vi jobber for en god arbeidsplass. Får vi arbeidsplassen så bra som man kan, vil dette også vises på fraværet» sier Salmi Nilsen avslutningsvis.